вторник, 20 март 2012 г.

ЩАСТИЕТО НА ПЕНСИОНЕРИТЕ С РАВЕН СТАРТ С КОКОШЕТО ЩАСТИЕ


ЩАСТИЕТО НА ПЕНСИОНЕРИТЕ С РАВЕН СТАРТ
С КОКОШЕТО ЩАСТИЕ

Когато ядеш яйце от щастлива кокошка щастието направо струи от устата ти. Щастието се точи надолу и ти солиш щастието, което се дели на белтък и жълтък. Щастието може да бъде твърдо сварено, рохко сварено… Може също така да не е сварено и да си носиш топлийка на ревера на фрака, за да можеш да направиш две дупки в черупката и да го изпиеш това сурово яйце от една непозната щастлива кокошка…
 И през това време въобще да не си и помисляш за това, че петелът, който е първичният, е бил щастлив. И ако е бил щастлив колко кокошки същият ден е ощастливил и ако е успял да ги ощастливи, ти продукт на кой номер щастие ядеш…
Дали ядеш яйцето на кокошката, която е била последната щастливка под пърхащите криле на петела за деня, или е първата такава за деня.
Всички искаме щастливи кокошки, ама за щастието на петела нехаем. А знаем, че всяка живинка от женски пол е щастлива само в присъствието на щастливия самец с нея.
Иначе ще отречем любовта между половете…
Критерият за щастие на кокошката вече разбрахме, че е съставен от жизнено пространство, което кокошката може спокойно да нарече будоар. Щастието на кокошката е в пространството, което пресича гонена от петела с единствената мисъл в главата дали не бяга много бързо. Щастието на кокошката се оказва в нейното желание да не избяга от петела.
Но дали пък щастието на петела не се крие във въпроса дали пък не бяга толкова бързо, че току-виж е застигнал кокошката. И след толкова застигнати кокошки дали ще може преди настигнат от поредната си кокоша слепота в шест часа след пладне, да ощастливи и тази кокошка.
Дали в Евро изискванията не влиза и изискването за застигната и връхлетяна от петел кокошка и бързината, с които и пърхат крилата под петела…
И тези крила, като пърхат дали няма да й вкарат прашинка в лявото око, или цялата гонитба ще бъде с резултат няколко разменени кокошинки. И дали кокошинките всъщност не са срамните въшки на похотливите кокошки, което от своя страна значи, че колкото повече кокошинки има една кокошка толкова повече е била ощастливявана от петела в ятото…
Всъщност, ако следваме логиката на нещата щастието на кокошката се състои в това, да бъде бързо сполетяна от петела. Колкото по-малко жизнено пространство има една кокошка, толкова по-бързо петелът ще я настига и ще ощастливява кокошката.
Излиза, че тия в Евро парламента не знаят що е то щастие при пернатите животни.
При това положение не трябва ли да си помислим и за критерия за щастие при петлите. Кое прави един петел щастлив?
Със сигурност не кокошинките на някоя от неговите любими. А скоростта, с която настига обекта на своите желания.
Излиза, че в кокошото царство нещата са обърнати. При нас щастието на жената се състои в големината на апартамента, в който би могъл да се скрие дори любовникът необезпокояван от съпруга. Докато при кокошките липсата на жизнено пространство води до по-бърз желаният контакт с петела.
И ако в Евро парламента се чудят как да ощастливят кокошките и да ги принудят насила да си сменят критериите за щастие, никой нехае за това един пенсионер в България щастлив ли е с кофичка кисело мляко, в което може да се цамбурне и едно забулено яйце от по-щастлива от пенсионера кокошка…
Ами това е…
                                                                                  Христо СТОЯНОВ

                                                                        

Няма коментари: